Нова 500-та серія навантажувачів Bobcat

Добре відомі і відмінно зарекомендувавші себе міні-навантажувачі Bobcat з К-серії з листопада 2012 року постали в новому вигляді. П’ять колісних і дві гусеничні моделі після численних доопрацювань і нововведень сформували нову 500 серію, або серію «М». Таким чином, машини S150, S160, S175, S185, S205, T180 і T190 перетворилися в S510, S550, S530, S570, S590, T550 і T590.

З одного боку, це як і раніше ефективні і надійні міні-навантажувачі, що застосовуються в багатьох галузях промисловості і різних сферах господарської діяльності. А з іншого, оновлені моделі стали дійсно унікальними. І немає ніяких сумнівів в тому, що це буде гідно оцінений численними споживачами продукції Bobcat по всьому світу.

Кабіна

Природно, що комфорт оператора спеціалізованої техніки безпосередньо впливає на тривалість роботи і на продуктивність. З огляду на це, розробники приділили велику увагу цілій низці деталей, які впливають на зручність роботи – приблизно половина всіх оновлень в машинах Bobcat М-серії торкнулися кабіни. Серед них:

підвищена герметичність не допускає проникнення пилу і бруду всередину;

спеціальна звукоізоляційна піна в сукупності з демпферами в опорах силового агрегату знижує рівень шуму і вібрації. Також знизився рівень шуму для навколишніх;

електронна система контролю мікроклімату самостійно регулює температуру повітря в кабіні за допомогою восьми повітряпроводів, які рівномірно розподіляють потоки повітря;

кабіна змістилася на 5 см вперед, поліпшивши оглядовість;

загальна площа зашклення збільшилася на 30%;

кабіна стала вище і ширше на 10%;

повністю регульоване сидіння з підвіскою і поліпшеною амортизацією;

всередині кабіни з’явилися корисні дрібниці: тримач для склянок, відділення для зберігання дрібних речей, розетка на 12 В, роз’єм для підключення МР3-плеєра.

Але найголовніше: площа дверного отвору стала більше на 45%! Це найбільше значення на ринку будівельної техніки для машин даного класу.

Управління

Не залишилося без уваги і зручність управління навантажувачами Bobcat М-серії. На вибір оператора є як мінімум два способи. Перший має на увазі використання рульових важелів для управління функціями приводу, а педалей для контролю підйому і нахилу стріли і ковша. Другий спосіб виключає роботу з педалями і використовує ручки рульових важелів для управління підйомом і нахилом, а самі важелі для управління ходом і напрямком руху міні-навантажувача. За бажанням замовника модель може бути оснащена системою «Selectable Joystick Controls». Тоді керівництво всіма функціями машини лягає на джойстики, один з яких контролює напрямок руху, а інший регулює положення стріли і встановленого навісного обладнання. В якості альтернативного варіанту джойстики можуть здійснювати роздільне управління бортами і робочими органами.

 

Технічні характеристики

Номінальна вантажопідйомність покращилася за рахунок збільшеної колісної бази. Також покращилися такі параметри як штовхальне зусилля і зусилля відриву. Зменшені цикли розвантаження і повернення допомагають значно знизити час проведення вантажно-розвантажувальних операцій, а оптимізована конструкція стріли дозволяє здійснювати маніпуляції впритул до вантажному транспорту з високими бортами. Оптимізоване розташування різних компонентів і деякі зміни в конструкції навантажувачів знизили ризик пошкодження гідравлічних з’єднань, кріплень і коплерів. І, звичайно ж, за рахунок зручного доступу до двигуна, акумулятора, фільтрів і паливному баку проводити технічне обслуговування можна прямо на робочому майданчику за менший час.

Підводячи підсумок, варто зазначити, що міні-навантажувачі Bobcat можуть працювати не тільки в різних погодних і просторових умовах, але і в будь-який час доби. А на машинах 500-ї серії робити це ще зручніше: по-перше, оптимізовані лінзи і відбивачі підвищують світловіддачу і розсіювання світла, а по-друге, за рахунок використання чотирьох лампочок замість двох загальна потужність переднього освітлення збільшилася на 50%!